Nowe czarne pasy

Czarny pas w Brazylijskim jiu jitsu symbolizuje wytrwałość, doskonałe umiejętności i długie lata wytrwałej pracy. Do zdobycia go prowadzi niełatwa droga, na której każdy spotyka swoje własne przeszkody i blokady. Pokonanie jej przeciętnie zajmuje od 10 do 15 lat. To nawet więcej niż czas konieczny do uzyskania średniego wykształcenia! Zdobycie czarnego pasu jest więc nie lada wyczynem, dlatego osoby, którym się to udało zasługują na ogromny szacunek.

Powód do świętowania w w Macaco Gold Team

Kiedy w listopadzie 2019 roku w Szczecinie pojawił się sam Jorge Patino (Macaco) wielu Trenujących zebrało się, aby świętować to wydarzenie. Nie codziennie ma się przecież okazję na własne oczy zobaczyć head coacha polskich filii Gold Team. Wielka rodzina, którą są wszyscy rozwijający się w zakresie Brazylijskiego jiu jitsu pod okiem świetnych trenerów z różnych filii Polacy, zebrała się podczas uroczystego seminarium.

Tak ważne spotkanie nie mogło się obyć bez promocji na wyższe stopnie. Tego dnia czarne pasy uzyskało aż pięć wybitnych osób. Każda z nich poświęciła wiele lat doskonaleniu się w Brazylijskim jiu jitsu i dzięki temu osiągnęła poziom, który musiał zostać uhonorowany nowym pasem.

Kto zyskał nowe czarne pasy?

Listę nowych Czarnych Pasów otwiera Krzysztof Kułak. To prawdziwa legenda polskiego MMA, a także międzynarodowy mistrz KSW z 2010 roku. W swojej karierze walczył różnymi stylami i z wieloma odmiennymi przeciwnikami. Od lat jest również opiekunem częstochowskiej filii Gold Team. Wraz z nim promowany został Krzysztof Fraszczak, który tym samym dołączył do grona trzech Czarnych Pasów z Grodziska. Podczas uroczystości swój „Black Belt” odebrał także Piotr Salomon, który rozwijał się pod skrzydłami Tomasza Niewiary.

Oto pełna lista nowych Czarnych Pasów, które uzyskały promocję tego dnia:

Krzysztof Brambor z Sulechowa
Krzysztof Fraszczak z Grodziska
Krzysztof Kułak z Częstochowy
Marcin Kosiński z Łomży
Piotr Salomon z Katowic
Wszystkim nowym Czarnym Pasom z Macaco Gold Team należą się szczere gratulacje. Są inspiracją dla każdego, kto pragnie się rozwijać w Brazylijskim jiu jitsu.