O Angelice Węgrzyn

Angelika Węgrzyn to młoda zawodniczka z Bytomia, która ma szansę być na samym szczycie Brazylijskiego Jiu Jitsu. Jest to łagodna sztuka, która uczy neutralizacji siły przeciwnika niż agresywnych zachowań. Trenowanie tego rodzaju sportu walki wymaga także rozwoju duchownego i intelektualnego.
Angelika mieszka na Śląsku i tam na co dzień też trenuje w ,,Fight Club Bytom” pod czujnym okiem Głównego trenera Grzegorza Skibniewskiego, Łukasza Niejodka i Wojciecha Barana. Panowie prowadzą treningi parterowe. Ponadto szkoli swoje umiejętności w zakresie sztuk walki u Tomka Rogali oraz Witolda Kostka. Od roku jest posiadaczką niebieskiego pasa, który przyznał jej właśnie Brazil Łukasz Niejodek oraz Wojtek Baran. Jej największym osiągnięciem jest wywalczenie Mistrzostwa Polski Amatorów MMA oraz puchar Polski Amatorskiego MMA. Dostała powołanie do kadry German i Baltik Open co dało jej szansę zawalczenia dla Polski. Zamiłowanie do tego sportu było zapisane w rodzinie, gdyż jej rodzeństwo trenowało Jiu Jitsu Ne Waza. Od pierwszego treningu minęło 6 lat.
Styl walki Angeliki jest podobny do tego, który reprezentowali jej wcześniej wspomniani trenerzy. Dziewczyna najlepiej czuje się, kiedy walczy z pleców i wykorzystuje ulubiona gardę, czyli pół gardę. Kiedy tylko jest możliwość to na technikę kończącą wybiera (swoją ulubiona) balachę. Zawsze stara się walczyć do końca mimo wszelkich trudności i przeszkód.
Jak każda osoba, która kocha sport nienawidzi porażek, które są jednak nieodłączne w każdej dyscyplinie sportowej. Najważniejsze to wyciągać wnioski z każdej z nich i iść naprzód. Porażki powinny motywować do dalszego działania a nie powodować rezygnację z marzeń. Wzorem do naśladowania dla Angeliki Węgrzyn jest Karolina Kowalkiewicz, i tak jak ona chce zostać zawodowym zawodnikiem MMA. Jest młodą i ambitną kobietą, dlatego mamy pewność, że będziemy o niej słyszeli w Jiu Jitsu czy MMA. Najważniejsze, że Jiu Jitsu jest sportem źródłowym. Trzymamy kciuki za naszą zawodniczkę i życzymy jej wielu sukcesów w sportowej karierze.